Rama: Një mijë denoncime për ndihmë te platforma

Tre ditë pasi u vendos në shërbim të të prekurve nga tërmeti, një mijë denoncimi dhe kërkesa për ndihmë kanë shkuar në platformën e bashkëqeverisjes. "Në Durrës të bëhet gati plani i qirave, pasi stoku është zero. Në Durrës duhet parë situata me qiratë, pasi në Tiranë është mbyllur. Në Janar me kujdes dhe qetësi të spostohen nga hoteli në shtëpi me qira, jo tenda dhe rrugë, do të jetë të mbrojtur nga shteti deri në fund. 4 shkolla në Durrës që do të hidhen në tokë. E dyta përveç ligjit për konferencat e dhomave të tregtisë, Shals me të gjitha dhomat e tregtisë së rajonit, eksportues, tregtarë e kështu me radhë. Deri tani pa asnjë reklamë, ka pasur 1000 ankesa dhe kërkesa te platforma e bashkëqeverisjes" tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Në Durrës po hetohen 60 firma, rindërtimin do e bëjnë kompanitë që kaluan testin e tërmetit!


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?×

Lajmi i fundit

John

FMN kundër tre nismave të qeverisë: Jo amnisti fiskale, rrezik pastrimi i parave! Heqja e TVSH dhe tatim fitimit 'gërryen' të ardhurat