Rama: Sillu sikur do rrish përgjithnjë në këtë botë dhe jeto çdo ditë sikur do vdesësh nesër

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka vendosur që edhe ditën e sotme ta nisë me thënien e Profetit Muhamet. “Sillu sikur do rrish përgjithnjë në këtë botë dhe jeto çdo ditë sikur do vdesësh nesër” ka shkruar ai. Rituali i fjalëve të shenja nisi pas rënies së tërmetit. Kryeministri tha se ato janë një pasuri për gjithë njerëzimin dhe nuk janë monopol i atyre që shkojnë në kisha apo në xhami.

"Disa kanë perceptuar te unë një hoxhë apo prift, por fjalët e shenjta nuk janë pronë apo monopol vetëm e atyre që shkojnë në kishë apo xhami, por një mbështetje e madhe për moralin e individit sidomos në këtë rast" tha ai disa javë më parë duke iu përgjigjur atyre që e etiketuan si hoxhë apo prift.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Padia ndaj Voltana Ademit, reagon kryebashkiakja: Do shqyrtoj pretendimet e do jap sqarimet!