Rama: S'ka shpërblime, këngë e valle për festat, çoni dhurata për fëmijët e prekur

Për fundvit administrata nuk do të ketë shpërblime, madje as festa, ndërsa kreu i qeverisë dha një porosi. "Po kalojmë një vendim për krijimin e fondit të veçantë, që ndalon përdorimin e fondit të veçantë për veprimtari për social kulturore dhe shpërblim për vitin e ri. I falenderoj të gjithë ata që kanë marrë pjesë në dhurim, kryetarë bashkishë, drejtues institucionesh. Refuzoj atë shpifjen që kemi detyruar punonjësit të japin rrogën se nuk kemi lekë. Asgjë nuk është bërë me detyrim. Ne vetë i dedikuam rrogën e nëntorit, kryetarë bashkishë bënë të njëjtën gjë. Jo darka e valle për vitin e ri, të organizohemi të gjithë që të gjitha institucionet t të ndajnë një pjesë së kohës së festave për të vizitua njerëzit, të cojnë dhurata për fëmijët" tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Në Durrës po hetohen 60 firma, rindërtimin do e bëjnë kompanitë që kaluan testin e tërmetit!


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Djegia e fabrikës në Skrapar, Silva Caka: Institucionet vendore e qendrore të bashkëpunojnë për ringritjen e saj, punëson me qindra gra e vajza