Rama: Sot iki nga Shqipëria për të marrë drejtimin e Presidencës së OSBE-së, nesër në 07:00 jam këtu

Sot Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt Sllovenisë për marrjen e presidencës së OSBE. Nesër tha Rama do të rikthehet sërish në Tiranë, ndërsa më pas do të fluturojë drejt Stambollit për të marrë pjesë në konferencën e donatorëve të organizuar nga presidenti turk Erdogan.

"Unë dua të iki pas pak, Shqipëria merr presidencën e OSBE dhe do të kem një ngarkesë plus për të drejtuar OSBE dhe duhet të shkoj sot në Bratislavë për të marrë detyrën. Dhe direkt nesër do të shkoj në Stamboll në takimin që ka organizuar presidenti me investitorë dhe biznesmenë. Besoj se do të kthehem me çadra me vete. Por duhet menaxhuar sa më mirë kjo logjistikë. Ka vlerë të madhe për të qenë pjesë e gjithë logjistikës sonë në vijim" tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Në Durrës po hetohen 60 firma, rindërtimin do e bëjnë kompanitë që kaluan testin e tërmetit!


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Teuta nuk ndalet, mund Skënderbeun dhe ngjitet e treta