'STACIONI F', Rama viziton qendrën më të madhe të inovacionit në Francë: E sjellim edhe në Shqipëri

STACIONI F qendra më e madhe e inovacionit në Francë, do të jetë edhe në Shqipëri.

Lajmin e jep kryeministri Edi Rama, teksa ndau në rrjete sociale momente nga vizita dhe takimet që zhvilloi në STATION F, inkubatorin më të madh në botë të startup-eve dhe inovacionit në Francë.

“STACIONI F qendra më e madhe e inovacionit në Francë, të cilën do ta sjellim edhe në Shqipëri”, shkroi Rama.


Lajmi kryesor:

Rama vizitë zyrtare në Paris, Macron: Këshill Francë-Shqipëri për Inovacionin! Kryeministri: Presim krahëhapur gjithçka vjen nga ju


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme