Rama takohet me kryetarin e Federatës Japoneze të Biznesit! Në rrugët e Tokios valëvitet flamuri 'kuqezi'

Rama takohet me kryetarin e Federatës Japoneze të Biznesit! Në rrugët e Tokios valëvitet flamuri 'kuqezi'

Kryeministri, Edi Rama po zhvillon vizitë zyrtare në Japoni, ku së fundmi është takuar me kryetarin e Federatës Japoneze të Biznesit me të cilin ka diskutuar për të arritur marrëveshje mbi investime japoneze në Shqipëri.

“Me Kryetarin e Federatës Japoneze të Biznesit dhe një përfaqësi nga sektorë të ndryshëm ekonomikë”-shkruan Rama në postimin e bërë në facebook.

Ndër postimet e bëra, Rama ka publikuar edhe një foto nga kryeqyteti japonez, Tokio ku flamuri shqiptar shihet përkrah atij të Japonisë.


Lajmi kryesor:

42 vite marrëdhënie Diplomatike me Japoninë, Rama ndan fotot dhe video nga vizita në Tokio: Diskutuam një sërë projektesh me rëndësi


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Shiste kokainë dhe kanabis në lokalin e tij pranë shkollave, arrestohet 26 vjeçari në Korçë (EMRI)

Shiste kokainë dhe kanabis në lokalin e tij pranë shkollave, arrestohet 26 vjeçari në Korçë (EMRI)