Reagimi i opozitës/ Çupi: Vetëm propagandë, në terren asgjë

Deputetja Dhurata Çupi

Pas tërmetit të fuqishëm që tronditi gjithë vendin, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi.

Ajo ka theksuar se ka një emergjencë kombëtare në televizion, por edhe në ditë të vështira propaganda vazhdon.

"Të gjitha strukturat shtetërore në Tiranë. Dëgjojnë shefin e madh, në vend qe të jenë në terren. Ai vazhdon insiston me Ertv që po punon shumë. Vetèm propagandë. Në terren asgjë. Qytetarët po perballojnë cdo gjë vetë. Jashtë apo brenda shtepive deri ne keto momente asnjë zyrtar nuk ka shpendarë qoftë edhe nji batanije. Gjendja e emergjencës nuk është shpallur", ka theksuar deputetja Çupi.

Sipas deputetes, asnjë shifër nuk është në dispozicion nga buxheti i shtetit.

"Asnjë e dhënë sa batanije dhe ushqime janë në dizpozicion. Prisni kur te miratojnë edhe nje vendim per ta dhënë edhe tërmetin me PPP. Zoti e ruajtë vendin në këto momente të vështira!!", ka përfunduar ajo.


Lajmi kryesor:

Opozita reagon për tërmetin: Të shpallet gjendja e emergjencës, qeveria po bën show


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Deri në 80 mijë lekë gjobë për përdorimin e celularit në timon, jeni dakord?