‘Regjisori ishte i pakënaqur’, Eli Fara rrëfen historinë e rrallë: Filloi të zmadhohej dhe nuk e doja më!

‘Regjisori ishte i pakënaqur’, Eli Fara rrëfen historinë e rrallë: Filloi të zmadhohej dhe nuk e doja më!

Këngëtarja, Eli Fara

Këngëtarja e famshme Eli Fara njihet ndryshe si bilbili i muzikës shqiptare. Elit i shkon çdo lloj rryme si popullore ashtu edhe e lehtë dhe gjithmonë ka pasur sukses. Këngëtarja gjithashtu është përfolur edhe për jetën e saj private, por tashmë do të flasim për një detaj të fytyrës së Farës që ajo nuk e ka më.

Bëhet fjalë për një nishan që e ka pasur në faqen e majtë, por që e ka eliminuar. E ftuar në emisonin “Një kat më lart”, në Intv, Eli Fara ka rrëfyer historinë e rrallë të nishanit të fytyrës së saj. Moderatori Ermal Peçi ndërkohë po nxirrte në ekran videoklipet e para të këngëtares të xhiruar në vitet 1988 dhe e pyeti për nishanin e saj të famshëm.

“Kur xhiroja klipet me regjisorin Pali Kuke në ‘97, ai ishte i pa kënaqur me profilin. Nishani ndryshonte formën, filloi të zmadhohej, nuk kishte më bukurinë e fillimit. Që atëherë thashë nuk e dua më, si do t’ja bëj më këtë nishanin. Ishte koha e luftës në Kosovë dhe takoj një mjek të famshëm të Kosovës. Sa e takova më tha “Sa herë të kam parë, kam thënë do t’ja heq nishanin,”- rrëfeu këngëtarja. Më tej Eli tregoi se mjeku i mbajti leksion derisa ajo u bind që nuk kishte asnjë lloj rreziku nëse do ta hiqte. “E hoqëm me mënyrat e asaj kohe, në një klinikë private të marrë borxh,”- përfundoi Fara.

(Eli Fara e ftuar në emisionin "Një kat më lart")

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 29/07/2018 17:42

  Shum e punume

  Përgjigju
 • Fatmir: 28/07/2018 20:49

  Po per lidhjen me hajdutin vrases fatmir mediu a fole....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Goditi me thikë 2 persona, në pranga 76 vjeçari

Shkodër/ Goditi me thikë 2 persona, në pranga 76 vjeçari