Rënie e frikshme e Lloris, portieri i Tottenham largohet nga maskë oksigjeni nga fusha (VIDEO)

Pjesa e parë e ndeshjes së Premier League mes Brighton dhe Tottenham është mbyllur me shifrat 2-0, por më shumë se sa rezultati ka bërë përshtypje një episod i minutës së tretë, kur edhe u prishën ekuilibrat.

Portierit të spursave dhe kombëtares franceze, Lloris, fillimisht i shpëtoi një top nga duart dhe në tetntativ për ta koprigjuar gabimin ai u rrëzua duke zënë keq dorën e majtë. Rënia ishte aq jo normnale sa portiere nuk tentohej të ngrihej.

Duke parë dëmtimin e menjëhershme ishte edhe ndërhyrja e stafit mjekësor, pasi Lloris u largua nga fusha me maskë oksigjeni. Ende nuk dihet shkalla e dëmtimit, por nga video Llloris duket se ka pësuar frakturë.