VIDEO/Stresi prin protestën e PD: Kam ardhur me 100 çunat e mi për rrëzimin e Ramës

VIDEO/Stresi prin protestën e PD: Kam ardhur me 100 çunat e mi për rrëzimin e Ramës

Ndër të parët që ka mbërritur në selinë e PD mëngjesin e sotëm, duke i prirë protestuesit e opozitës, ka qenë reperi Stresi. Këngëtari i njohur i është bashkuar sërish tubimeve së Partisë Demokratike, për kauzën e kësaj të fundit për largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një prononcim për Report Tv, Arkimed Lushaj u shpreh se ndodhej në protestë së bashku me 100 mbështetës të tij për largimin e Edi Ramës dhe qeverisë, sipas tij, të korruptuar, komuniste dhe fashiste e cila drejton sot vendin.

Jam që nga '95-a në çdo protestë të PD. Jemi këtu për një kauzë tonën që të gjithë shqiptarët e dinë. Shpresoj dhe zotin është me ne që t'i mposhtim këta komunistët. Sot protestohet jo vetëm për Fatmir Xhafajn, protestohet kundër Edi Ramës, kundër këtij sistemi korruptiv edhe komunist, fashist dhe enverist që janë njerëzit më të poshtur sot për sot. Jam sot këtu me 100 çuna të mi.  

Arkimed Lushaj (Stresi)

Reperi mori pjesë edhe në protestën e kaluar përpara Ministrisë së Brendshëm. Në tubimet e opozitës shfaqet herë pas here edhe babai i tij, Sali Lushaj, ish-truprojë i Sali Berishës. 


Lajmi kryesor:

PD-LSI duan shkarkimin e Xhafajt, Basha: Europa ta dijë, kjo qeveri nuk përfaqëson popullin


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme

Kthjellime dhe vranësira, sërish reshje shiu gjatë ditës së sotme