LISTA/ Iu dëmtua banesa nga tërmeti, kush janë 1310 familjet që përfitojnë bonusin e qirave në Durrës

LISTA/ Iu dëmtua banesa nga tërmeti, kush janë 1310 familjet që përfitojnë bonusin e qirave në Durrës

Foto ilustruese

1575488649_termeti.jpg

Report Tv siguron listën, kush janë 1310 familjet që përfitojnë bonusin e qirave në Durrës pas dëmtimeve të banesae nga tërmeti i 26 Nëntorit.

( Kliko këtu ) Lista e plotë

Cfare parashikon bonusi i qirase dhe si te aplikoni

Vlera e pagesës së qirasë mujore do të jetë në varësi të madhësisë së familjes, tipit të banesës dhe nivelit të çmimit mesatar në treg.

Çdo familje që dëshiron të aplikojë prej këtej e në vijim për përfitimin e bonusit të qirasë, duhet të dorëzojë pranë bashkisë:

1)   Vërtetimin nga njësia administrative/lagjja që banesa rezulton e pabanueshme;

2)   Akt Konstatimin nga Instituti i Ndërtimit ku të përcaktohet si godinë e pabanueshme, ose për t’u prishur (dokument i disponueshëm pranë Bashkisë Durrës/njësisë administrative përkatëse);

3)    Çertifikatën familjare, dhe

4)   Të dhënat e llogarisë bankare.

Të gjithë qytetarët e interesuar janë të lutur të dorëzojnë dokumentacionin e sipërpërmendur dhe të plotësojnë formularin e aplikimit pranë Bashkisë.


Lajmi kryesor:

MOBILIZIM/ Prefekti i Lezhës kthen për shqyrtim bonusin e qirave! Rama: Brenda 6-mujorit të parë të 2020 shumica e banorëve në shtëpi të reja


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)