Report Tv zbardh dinamikën e vrasjes në Rrëshen/ Autori i maskuar si grua u largua në këmbë, priti 5 orë 47-vjeçarin dhe e qëlloi në zemër

Report Tv ka zbardhur dinamikën e plotë të vrasjes se Kastriot Reçit në Rrëshen një ditë më parë. Burime bëjnë me dije se kanë qenë dy persona të cilët janë nisur drejt Rrëshenit me një automjet që në orët e para të mëngjesit. Sapo ka mbërritur pranë lokalit "Mirdita", në pronësi të 47-vjeçarit, ka zbritur nga makina ka marrë një çantë të madhe nga bagazhi dhe është ngjitur në katin e shtatë të një banese në pronësi të mikut të Tonin Gjini, i njohur edhe me emrat Armando e Antonio Gjini. Autori ka pritur deri sa ka ardhur viktima dhe e ka qëlluar sapo ka qenë duke hyrë në lokal. Në ato momente 47-vjeçari ka takuar një grua dhe një fëmijë të vogël, ndërkohë që vëllai i tij ka hyrë në lokal. Sapo Reçi është shkëputur nga gruaja me fëmijë është qëlluar me një plumb në zemër. Më pas autorit i veshur sportiv dhe me një maskë si grua është larguar në këmbë. E gjithë kjo skenë është filmuar nga dy kamera sigurie, por burimet bëjnë me dije se është e pamundur identifikimi i makinës dhe autorëve.


Lajmi kryesor:

Vrasja me snajper/ Autori i maskuar si grua priti 5 orë pronarin e TV, erdhi me makinë iku në këmbë! Lidhja e 47-vjeçarit me ushtarin e Met Kananit


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)