ReportTV rekord në Youtube dhe Facebook: Ja ku besojnë dhe informohen shqiptarët

Televizioni informativ ReportTv po merr gjithnjë e më shumë besimin e shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit për t'u informuar. Ashtu siç ka ndodhur dhe në ngjarje të tjera të rëndësishme shifrat e kolosalëve youtube dhe facebook flasin qartë: Report TV është televizioni ku telespektatorët shqiptarë ndjekin ngjarjet duke lënë pas televizionet e tjera mbi të njëjtin argument.

Duke i hedhur një vështrim printscreen-it të marrë nga Youtube, Report TV për ngjarjen e rëndë të sulmit të Mihal Kokëdhimës ndaj turistëve spanjollë arrin në 347 mijë klikime në Youtube dhe në 607 mijë klikime në Facebook, duke lënë pas disa herë më pak mediat e tjera (foto Youtube).

Gjithashtu dhe socialmedia Facebook shënon mbi 607 mijë shikime për të njëjtin lajm duke lënë me disa mijëra më pak media edhe më të vjetra në tregun informativ shqiptar. (foto Facebook)

a.m./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento

Komente

 • redi: 20/08/2019 15:24

  Kam dy vjet qe ndjek Report tv, dhe shikoj nje televizion serioz balancues ne politike dhe analizat politiko ekonomike ,si dhe percues i problemeve social ekonomike qe shqetsojne njerezit e zakonshem jane pasqyra e tij.Mundohemi sadopak te kontribojme me mendimet tona bazuar ne ekspeience te japim nje kontribut modest, se mediat sociale jane zbulimi me i madh per fjalen e lire ,dhe jo fake news .Deri tani dalloni shume dhe me tv ,qe gjoja jane te rangut te pare.E verteta dhe pa anesia ne lajm ,ju ben me te afert me mijera ndjekes ,kudo ku jane.E mbyll me nje kompliment per Karlo Bolinon, qe eshte arkitekti i ketij produkti televiziv shume te admiruar per mijera ndjekes.Bravo

  Përgjigju
 • Mond: 19/08/2019 16:34

  Nje ndjekes i rregullt qysh prej fillesave te balkanweb.com, gazetashqiptare, news24....e deri sot tek reporttv, shqiptarja.com! Pergezime!

  Përgjigju
 • Cubi: 19/08/2019 15:42

  Jeni njeshi i infomacionit . Hallall per informimin e pa anshem dhe te ndershem,me gjith goditjet e herpashershme qe ju ben politika banale dhe e paskrupull.

  Përgjigju
 • Klaudio: 19/08/2019 13:58

  Sepse ju nuk politizoheni si shumica mediave

  Përgjigju
 • Faik: 19/08/2019 13:51

  URIME për CARLO BOLLINON sepse ka bërë 'REVOLUCION' në GAZETARI !!!!! SUPER REPORT TV dhe SUPER SHQIPTARJA.COM , por HAP SYTË i DASHUR CARLO sepse BANDITËT dhe KRRIMINELËT e TELEVIZIONEVE të tjera mund të bëjnë gjithçka për të MANIPULUAR AUDICIONET e TELEVIZIONEV!! KUJDES KUJDES KUJDES i Dashur CARLO BOLLINO , sepse 75% e TELEVIZIONEVE të tjera dhe STUDIOT E TYRE KRRIMINALE , janë të mbushura me VRASËS me PAGESË , NARKO-TRAFIKANTË , TUTORË PROSTITUTASH , KRRIMINELË , BANDITË , KRYEKUSARË , KRYEHAJDUTË , DOBIÇA , KRYEHORRA dhe MAFJOZË !!!! SUKSESE SUKSESE SUKSESE CARLO BOLLINO dhe të FALENDEROJ pa fund për INFORMACIONIN SUPER të SHPEJTË dhe të SAKTË , juve dhe gjithë STAFIT . Jeni SKUADRA më e mirë e GAZETARISË në SHQIPËRI

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Presidenti Bolsonaro heq ligjin që detyron mbajtjen e maskës, teksa Brazili regjistron mbi 1.5 milion infeksione Covid