Reshjet e dëborës në Dibër, aksi Peshkopi-Lurë i bllokuar prej katër ditësh! Probleme edhe në rrugën e Arbrit

Reshjet e dëborës në Dibër, aksi Peshkopi-Lurë i bllokuar prej katër ditësh! Probleme edhe në rrugën e Arbrit

Pavarësisht se ka pasur më pak reshje shiu gjatë orëve të fundit, në Dibër, për shkak të reshjeve të dëborës, ka pasur probleme në rrugën e Arbrit konkretisht në Qafë Murriz ku kalohet vetëm me goma dimërore dhe zinxhirë.

Ndërkohë prej 4 ditësh mësohet se rruga Peshkopi-Lurë ka qenë e bllokuar për shkak të reshjeve të dëborës. Por ndërkohë po punohet për hapjen e këtij aksi.


Lajmi kryesor:

Moti i keq/ 1400 ha nën ujë në Shkodër, 15 banesa të përmbytura në Obot! Bllokohet aksi Lurë-Peshkopi! Rruga e Arbrit e kalueshme vetëm me zinxhirë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Përballja me Shqipërinë për Euro 2024, polemika në kombëtaren polake

Përballja me Shqipërinë për Euro 2024, polemika në kombëtaren polake