POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Reshjet e dëborës në Qarkun Shkodër/ Vështirësohet qarkullimi e pezullohet mësimi në Pukë e Fushë Arrëz

Si pasojë e reshjeve të dëborës, të cilat vijojnë ende, është vështirësuar situata edhe në Shkodër. Konkretisht është vështirësuar qarkullimi mes fshatrave në Bashkinë Pukë dhe në Fushë Arrëz rezulton se është pezulluar mësimi. Burime pranë bashkisë bëjnë me dije për Report Tv se po punohet për hapjen e rrugëve, pas në këto zona trashësia e dëborës arrin në mbi 30 cm. Policia Rrugore ka kërkuar nga qytetarët të shmangin lëvizjet e panevojshme, ndërsa vijojnë patrullime në të gjitha akset rrugore në qytet dhe në rruget rurale.

a.s./b.ha.
Komento