Rezulton pozitive me COVID, kampionia e Europës në Peshëngritje Evangjeli Veli humb mundësinë për të garuar në lojërat Mesdhetare

Rezulton pozitive me COVID, kampionia e Europës në Peshëngritje Evangjeli Veli humb mundësinë për të garuar në lojërat Mesdhetare

Peshëngritsja Evangjeli Veli

Kampione e Europës në Peshëngritje Evangjeli Veli ka humbur mundësinë për të garuar në lojrat Mesdhetare që po mbahen në Algjeri.

Kjo pasi peshëngritsja shqiptare ka rezultuar pozitive më COVID.

Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli arriti rezultat historik, duke u shpallur Kampione Europe. Ajo fitoi medaljen e artë në stilin e shkëputjes dhe në dygarësh për peshën deri në 55 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që u zhvillou në Tiranë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Tabaku në Këshillin e Integrimit: Duhet bashkëpunim me shoqërinë civile për të ardhmen në unionin evropian! 

Tabaku në Këshillin e Integrimit: Duhet bashkëpunim me shoqërinë civile për të ardhmen në unionin evropian!