Rienergjizimi/ PS mbledh nesër Asamblenë, hapet me fjalën e Ramës! Vendoset data për Kongresin

TIRANË- Partia Socialiste mbledh për herë të katërt brenda këtij viti Asamblenë Kombëtare. Takimi i radhës mbahet nesër online në orën 17:00, në funksion të procesit të rienergjizimit.

Mbledhja do të nisë me fjalën e kryeministrit Edi Rama. Do të pasojë me fjalën e sekretarit të Përgjithshëm, Blendi Klosi i cili do të sjellë një panoramë të procesit të zgjedhjeve brenda PS.

Kjo është Asambleja e katërt që do të mbahet brenda këtij viti, në funksion të riorganizimit dhe energjizimit të Partisë Socialiste. 

Në mbledhje pritet të miratohet edhe pr/vendimi për thirrjen e Kongresit të PS, organi më i lartë vendimmarrës në parti që pritet të mblidhet në korrik, ku do të zgjidhen edhe anëtarët e Asamblesë së re. 

SI.E./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

The Telegraph: Algoritmi sekret i Shqipërisë zbuloi talente të fshehura dhe i dërgoi në Euro24

The Telegraph: Algoritmi sekret i Shqipërisë zbuloi talente të fshehura dhe i dërgoi në Euro24