Dumani raportoi në Komisionin e Ligjeve, Bushka: Ndryshimet ligjore kërkojnë vullnet politik, duhen 84 vota

Dumani raportoi në Komisionin e Ligjeve, Bushka: Ndryshimet ligjore kërkojnë vullnet politik, duhen 84 vota

1716369129_dumani.jpg

Në përfundim të seancës dëgjimore me kreun e SPAK Altin Dumani, e  cila zgjati rreth 5 orë, kryetarja e komisionit të Ligjeve Klotida Bushka, tha se ndryshimet mund të bëhen, por rikujtojë se duhen 84 vota.  

“Kam dy çështje për t’ju thënë. Të gjitha çështjet dhe problematikat që ngrini duhen adresuar dhe që kanë lidhje me kuvendin në faqet 7 dhe 8 të raportit tuaj ju bëjë me dije se ato që lidhen me ndryshimet ligjore janë në proces dhe ne shpresojmë se do të përfundohen brenda këtij sesioni parlamentar. Uroj që të kemi dakordësinë e të gjithë kolegëve, sepse kërkohet një vullnet politik, një shumicë e cilësuar”, tha Bushka.


Lajmi kryesor:

Kreu i SPAK raporton tek 'Ligjet'/ Akuzat e Berishës, Dumani i prerë: S’jam peng i askujt! Drejtësia s'mund të sfidohet! Zero shanse të ndikojë kush!


S.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

LIVE- Mandati i Xhaçkës, shqyrtohet sot në Gjykatën Kushtetuese padia e PD-së

LIVE- Mandati i Xhaçkës, shqyrtohet sot në Gjykatën Kushtetuese padia e PD-së