Rinas/ Shiste mina me telekomandë, ekstradohet i shumëkërkuari nga Zvicra

RINAS- Një 43-vjeçar i shpallur në kërkim është ekstraduar ditën e sotme nga Zvicra në Shqipëri. Bëhet fjalë për Glerian Hyseni, banues në Durrës i cili u kap në Zvicër dhe më pas u ekstradua për te kryer dënimin me 6 vite heqje lirie e dhënë nga Krimet e Rënda për veprën penale "Mbajtja pa leje e bombave, minave ose lëndëve plasëse”, e kryer në sasi të mëdha, në bashkëpunim, më shumë se një herë.

Glerian Hyseni, në bashkëpunim me Sh. Gj., A. M. dhe H. H., kundrejt pagesës dhe për qëllim fitimi arrinte të gjente sasi lëndësh plasëse që shpërthenin në distancë me anë të celularit, si dhe armë e municione të ndryshme luftarake.

/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento

Komente

  • Qifi: 15/01/2020 10:18

    Lil bashes duhet fut hurri fort

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Propozimi i Hajdarit për hapjen e listave, vjen përgjigja nga PS-ja