Rrëfimi i Luftar Reçit, zbulon marëveshjen me Lul Berishën për të vrarë hasmit!

Lulzim Berisha

Në dëshminë që ka dhënë Luftar Reçi në SPAK mësohet se ai ja zbuluar se si në Durrës qarkullonte lajmi se Klodian Saliu donte të vriste Lulzim Berishën. Në një rast, një polic i portit i dehur kishte thënë Plaurentit se një natë Klodi me dy persona të tjerë, i kanë pritur tek shtëpia e Lulit për tu vrarë.

Reçi ka rrëfyer se sipas planit Klodian Saliu do të vritej në Tiranë tek një karburant rreth 1.5 km në hyrje të autostradës Durrës-Tiranë. “Çeçoja” ishte njeriu qe vëzhgonte lëvizjet Klodianit, nëse do të ikte nga Plepat apo do futej në autostradë për në Tiranë.

Ai ka folur edhe për një person X, që ishte pjesëtar i grupit të Klodian Saliu,. Ai këtë kohë po punonte kundër kryetarit të tij. Kur grupi mori informacionin për lëvizjen e kundërshtarit filloi dhe ndjekja. 

Shqiptarja.com mëson se Reçi ka treguar se për vrasjen e Klodjan Saliun, kishte bërë një marrëveshje me Lul Berishën që Reçi do viste Klodjan Saliun, që Lul Berisha t'i vriste hasmin e tij.


Lajmi kryesor:

Dëshmia/ I penduari Luftar Reçi: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodjan Saliun, në këmbim të hiqte hasmin tim! Porositi bombë me telekomandë për ekzekutimin e Vajdin Lamajt, e mori Shullazi


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?