Rreth 15 mijë drejtues automjetesh do të përfitojnë shërbime më cilësore, vijojnë me intensitet të lartë punimet për Drejtorinë Rrugore Mat

Rreth 15 mijë drejtues automjetesh do të përfitojnë shërbime më cilësore, vijojnë me intensitet të lartë punimet për Drejtorinë Rrugore Mat

Punimet për ndërtimin e kompleksit të ri të Drejtorisë Rrugore Mat

Punimet për ndërtimin e kompleksit të ri të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Mat po vijojnë me ritëm të shpejtë. Nga ky institucion do të përfitojnë shërbim më te shpejtë dhe cilësor rreth 15 mijë drejtues të automjeteve në bashkitë Burrell dhe Klos.

Kryeministri, Edi Rama ka ndarë foto të ecurisë së punimeve të deritanishme.

“Vijojnë me intensitet punimet për ndërtimin e kompleksit të ri të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Mat, nga ku do të përfitojnë shërbime më të shpejta dhe më cilësore afro 15 mijë drejtues të automjeteve në bashkitë Burrel dhe Klos”- shkruan Rama në postimin e bërë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Gjirokastër/ Parcela e sapombjellë përfshihet nga flakët

Gjirokastër/ Parcela e sapombjellë përfshihet nga flakët