Rrethi Çiklistik i Shqipërisë, moti i keq ndërpret etapën e katërt

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë, moti i keq ndërpret etapën e katërt

Moti i keq ndërpret etapën e 4-t

Rrethi i 80-të Çiklistik i Shqipërisë, etapa e 4-t Vlorë - Mbrostar - Përmet, 185 km e gjatë, nuk ka mundur të përfundojë.

Stuhia e dendur e shiut dhe breshërit, por edhe rrufetë e shumta shkaktuan ndërprerjen e garës në Memaliaj. Çiklistët lënë biçikletat dhe gjejnë strehim nëpër makinat e skuadrave dhe të komisarëve dhe stafit shoqërues.

Kryekomisari izraelit vendos më pas ndërprerjen zyrtarisht të garës pas afro 130 km, për shkak të kushteve të skajshme të motit. Etapa e 4-t shpallet e pavlefshme dhe  mbetet në fuqi renditja e etapës së 3-të.

Etapa e fundit, përtej ndonjë ndryshimi për të plotësuar programin e plotë të Turit të 80-të të Shqipërisë, është Përmet – Fier, që ul dhe siparin e Rrethit çiklistik në vend.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Rishpallet projekti i rrugës ‘Janinë-Kakavijë’ me buxhet 234 milionë euro

Rishpallet projekti i rrugës ‘Janinë-Kakavijë’ me buxhet 234 milionë euro