Rusi, ”Sheshi i Kuq” mbyllet për Vitin e Ri nga frika e atentateve 

”Sheshi i Kuq” në Moskë, vendi ku mblidhen rusët dhe turistët tradicionalisht për Vitin e Ri, këtë vit do të qëndrojë i mbyllur për publikun për herë të parë, nën kontekstin e frikës së atentateve, njoftuan dje autoritetet e qytetit.

“Zakonisht në këtë shesh mblidhen mijëra rusë dhe turistë që festojnë Vitin e Ri nën tingullin e këmbanave të Kremlinit, por këtë vit, policia do të bllokojë hyrjen”, paralajmëroi shefi i departamentit të sigurisë së qytetit, Alexei Maiorov.  

Autoritetet shpjeguan se gjatë koncertit të Vitit të Ri, publiku do të përzgjidhet.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarfia: Belind Këlliçi, tepër i vogël për një përgjegjësi kaq të madhe sa drejtimi i Tiranës