Rusia: Do të rrisim prodhimin e armëve me 8 herë më shumë deri në fund të vitit

Rusia: Do të rrisim prodhimin e armëve me 8 herë më shumë deri në fund të vitit

1669823568_shoigu.PNG

Prodhimi i predhave të artilerisë, tankeve, mortajave të kalibrave të ndryshëm dhe raketave ajrore të padrejtuara të prodhuara në uzinat e rajoneve Chelyabinsk dhe Kirov të Rusisë do të rritet shtatë deri në tetë herë deri në fund të vitit.

Kështu tha ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu gjatë vizitës së tij në kompanitë e luftës në rajonet Chelyabinsk dhe Kirov. 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ SHBA: Jemi pro krijimit të gjykatës speciale për krimin e agresionit kundër Ukrainës! Luftimet pranë zonës bërthamore të Zaporizhzhia


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë