Samanta shfaq anën humane, mes
vogëlushëve të fshatit SOS

Samanta shfaq anën humane, mes<br />vogëlushëve të fshatit SOS
Bukuroshja Samanta Karavella ka shfaqur anën e saj humane, duke mundësuar që të jetë prezenet për disa orë mes fëmijëve të fshatit “SOS”.

Përmes rrjetit social “facebook”, Samanta ka postuar disa foto, ku ajo është shprehur e lumtur por edhe e trishtuar në të njëjtën kohë, mes këtyre fëmijëve që ajo që u mungon më shumë është dashuria.

"Sot kalova një eksperiencë që edhe më gëzoi, por edhe më trishtoi pak. Këta engjëj nuk mund ta kenë asnjëherë dashurinë e nënës, por mund të kenë pak nga vëmendja dhe dashuria jonë..." ka shkruar ajo në komentin që shoqëron foton.

Përmes këtij gjesti human, Samanta iu ka bërë thirrje të gjithëve që herë pas here të kthejnë kokën nga ata për t’ju dhuruar dashuri.

samanta karavella

Shkrimi u botua në numrin e sotëm të gazetës "Shqiptarja.com", versioni print

Redaksia Online
(xh.k/shqiptarja.com)
                       

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Disiplina bën kërdinë, pezullohen me 4 ndeshje presidentët në Superligë dhe në të Parën! Dënime masive në futbollin shqiptar, 'kyçet' stadiumi në Vlorë

Disiplina bën kërdinë, pezullohen me 4 ndeshje presidentët në Superligë dhe në të Parën! Dënime masive në futbollin shqiptar, 'kyçet' stadiumi në Vlorë