Samiti në Poloni, Meta takon Arnold Schwarzenegger: Së afërmi do ta kemi në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta dhe Arnold Schwarzenegger

Presidenti Ilir Meta ka takuar këtë të martë në Katovicë aktorin e mirënjohur amerikano-austriak dhe njëkohësisht guvernatorin e SHBA-së, Arnold Schwarzenegger.

Ka qenë vet Meta i cili e ka bërë të ditur këtë takim, përmes një fotografie të publikuar në  rrjetin social “Facebook”.

Presidenti e ka cilësuar Schwarzeneggerin si një person mjaft të angazhuar në ndërgjegjësimin e njerëzimit për bashkimin e përpjekjeve për parandalimin e ngrohjes globale. Në fund të postimit të tij, Meta shkruan me bindje se Arnold Schwarzenegger do të gjendet së shpejti edhe në Shqipëri.

Ky takim i Metës me Shwarzenegger vjen fill pas Samitit të Kombeve të Bashkuara “COP24” që është mbajtur dje në Poloni në kuadër të trendeve klimaterike dhe sfidave globale. (Lexo këtu).

Postimi i presidentit Ilir Meta në rrjetin social "Facebook"

a.s./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme