VIDEO/ Serbët dhe pjesëtarët e KFOR-it në Leposaviç masin forcën e tyre me tërheqje litari, ja kush fitoi

Protesta e radhës e banorëve serbë në veri të Kosovës u integrua me disa lojëra, një traditë që vijon në Leposaviç prej 45 vitesh.

Kësaj here në “Lojërat sportive të punëtorëve 2023”, morën pjesë edhe pjesëtarët amerikanë të KFOR-it, të cilët fituan me rezultat 2:1 në duel me vendasit e Leposaviçit.

Pas lojës, ushtarët u tërhoqën pranë komunës së rrethuar me tela me gjemba.

Sipas mediave serbe, qytetarët e Leposaviçit në këtë mënyrë donin të dërgonin një mesazh paqeje, me shpresën se bota do ta kuptojë se sa duan një jetë të qetë dhe të lirë.

 


Lajmi kryesor:

Pasi i bënë 3 kërkesa Kurtit, Escobar dhe Lajçak takim 'kokë më kokë' me Osmanin! Kryeministri i Kosovës: Të ndalet dhuna dhe zhvillojmë zgjedhjet


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Girona befason La Ligan, katalanasit kryesojnë kampionatin spanjoll! Muriqi shënon nga penalltia

GOLAT/ Girona befason La Ligan, katalanasit kryesojnë kampionatin spanjoll! Muriqi shënon nga penalltia