Serie A/ Nedim Bajrami dhe Mërgim Vojvoda në formacionin e javës

Serie A/ Nedim Bajrami dhe Mërgim Vojvoda në formacionin e javës

Bajrami dhe Vojvoda

Nedim Bajrami dhe Mërgim Vojvoda kanë nga një vend në formacionin e javës së 31-të në Serie A. Fanrazisti i Kombëtares ishte kryefjala e Sassuolos, me ekipin e Bajramit që barazoi 2-2 kundër Salernitanës.

Gol dhe asist nga 25-vjeçari, me djaloshin që ishte ndër të tjera edhe ideator i shumë sulmeve të të tijve. Sipas Goal Italia pjesë e yjeve të javës është edhe Mërgim Vojvoda.

Nuk mund të mungojnë në listë as yjet e Juves, Szczesny dhe Gatti, si edhe Frattesi i Interit e Politano e Osimhen. Mancini i dha Romës tri pikë kundër Lazios, si edhe Leao i Milanit.

Formacioni:

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)