Seti fotografik i veçantë dhe i 'guximshëm' me Stepan, ariun e rrallë në botë që është vegjetarian

Seti fotografik i veçantë dhe i 'guximshëm' me Stepan, ariun e rrallë në botë që është vegjetarian

Modelja dhe ariu Stepan, fotografi nga Olga Barantseva

Mund të duket pak e frikshme dhe e rrezikshme, por është e vërtetë. Është bërë i mundur realizimi i guximshëm i një seti fotografik me një ari.

Zhana Shveinova, një modele me origjinë ruse por që jeton në Qipro shihet teksa ka pozuar pranë Stephan, ariu i murrmë që peshon 350 kg. Ka shumë video të ariu Stepan që janë vërë virale në rrjet. E veçanta e ariut është se ai është vegjetarian.

Fotografja Olga Barantseva kontaktoi pronarët e Stepan, Svetlana dhe Yuriy Panteleenko, të cilët e adoptuan arushin kur ai ishte vetëm tre muajsh. Që atëherë ai është ushqyer vetëm me perime.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Deputetja shqiptare në kuvendin kroat i përgjigjet deklaratës së Milanoviç: Kroacia ashtu si Kosova fitoi pavarësinë nga ish-Jugosllavia

Deputetja shqiptare në kuvendin kroat i përgjigjet deklaratës së Milanoviç: Kroacia ashtu si Kosova fitoi pavarësinë nga ish-Jugosllavia