Sevilla fitore dramatike ndaj Granadas, shtylla i mohon golin Myrto Uzunit

Granada pëson një tjetër humbje në La Liga, teksa u mposht nga Sevilla me rezultatin 4-2.

Në derbin e vogël të 'Andalusias', ra në sy edhe paraqitja fantastike e sulmuesit shqiptar Myrto Uzuni. Beratasi kërcënoi 2 herë mjaft rrezikshëm portën e kundërshtarit, por shtylla i mohoi një supergol.

Sfida ishte tepër e ndezur e me gola, me një fund tepër dramatik. Teksa miqtë e Granadas po rrëmbenin 1 pikë pasi rezultati ishte 2-2, në minutat shtesë vendasit shuan të gjitha shpresat. Ishin minutat 90+3 dhe 90+9 ku Sevilla gjeti 2 herë rrjetën duke marrë fitoren e 3 pikët në fushën e saj.

G.B./Shqiptarja.com

• eri: 09/04/2022 07:51

Mooos kush e kishte van shtyllen aty more?? Hiqjani shtyllat portes fare te baj gol ky i mjeri

×

Krisje me Berishën? Meta: Pas Konventës do shkoj me mijëra anëtarë poshtë ballkonit