SHBA, temperatura në -53 gradë, deri
më tani 16 persona të vdeku

NEW YORK - Vorbulla polare që goditi veriun e SHBA duket se ka sjellë temperatura edhe më të ulta me ditët e mëparshme që do të vazhdojnë ende.
 
Më shumë se 4,500 fluturime u anulluan ditën e hënë në SHBA për shkak të motit të keq.  Temperaturat në New York dhe Washington zbritën deri në -45 gradë gjatë natës.
 
Ndërkohë që në Montana termometri shënoi -53 gradë celcius. Këto janë dhe temeperaturat më të ulta të 20 viteve të fundit në SHBA.
 
Shumë autostrada, shkolla dhe institucione të tjera vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura.  Deri më tani, 16 persona kanë humbur jetën nga moti i keq.
 
Redaksia online
(ac/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte