Shënoi emrin me gërma të arta në Premier League, ish-futbollisti nuk paguan për 2 fëmijët: Kam edhe 11 të tjerë

Shënoi emrin me gërma të arta në Premier League, ish-futbollisti nuk paguan për 2 fëmijët: Kam edhe 11 të tjerë

Peter Ndlovu me fanellën e kaltër

Peter Ndlovu ka luajtur 154 ndeshje në Premier League me skuadra si Coventry, Birmingham, Huddersfield apo edhe Sheffield United, duke shënuar 32 gola. Tanimë në moshën 49-vjeçare, trajneri i Sundowns në Afrikën e Jugut ka të tjera angazhime. Trajneri argumentoi në Gjykatën e Lartë në Johannesburg, se ai nuk mund të përballojë të paguajë mirëmbajtjen për dy nga fëmijët e tij sepse ai po paguan edhe për 11 të tjerë.

“Unë kam 13 fëmijë, përfshirë këta. Jam i detyruar të kontribuoj dhe të siguroj mirëmbajtjen e të gjithë fëmijëve të mi,” tha trajneri.

Peter Ndlovu bëri historinë në kampionatin anglez duke u bërë lojtari i parë afrikan që luajti (19 gusht 1992) dhe shënoi një gol (2 shtator 1992) në Premier League.

“Unë fitoj një pagë mujore e cila përdoret për shpenzimet e mia të jetesës, nevojat dhe përgjegjësitë e mia, si dhe për të kontribuar në shpenzimet e vartësve dhe detyrimet e tjera. Unë thjesht nuk mund të përballoj një zbritje prej 1600 eurosh në muaj nga paga ime”, argumentoi Ndlovu në apelin e tij. Gjykata e Lartë e Johanesburgut vendosi që ish-futbollisti duhet t’i paguajë nënës së dy fëmijëve të tij 641 euro në muaj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’