Shënoi në debutim me Shqipërinë, Trashi flet pas ndeshjes: E nisa me emocione, ja çfarë më tha Reja

Shënoi në debutim me Shqipërinë, Trashi flet pas ndeshjes: E nisa me emocione, ja çfarë më tha Reja

Lorenc Trashi pas ndeshjes

Lorenc Trashi shënoi në debutimin e tij me kombëtaren shqiptare përballë Moldavisë. Gramshioti shënoi një supergol në fund të pjesës së parë ndërsa është shprehur se ka realizuar ëndrrën e tij për të luajtur me Shqipërinë dhe për të shënuar një gol. 

"Kam realizuar një ëndërr. Jo vetëm timen por edhe të familjes sime të cilët kanë dashur gjithmonë të më shohin në majat e futbollit shqiptar dhe të luaj me kombëtaren shqiptare. Golin ia dedikoj familjes, prindërve dhe dy motrave të mia të cilët më kanë mbështetur në çdo moment''

Mesfushori tha se në fillim e mori ndeshjen me emocione por fjalët e trajnerit Reja e ndihmuan për të kapërcyer ngërçin e minutave të para. 

"Në fillim të ndeshjes kisha emocione. Por fjalët e trajnerit më ndihmuan shumë. Reja më tha se kjo ishte ndeshja ime dhe duhet të luaja pa frikë, siç luaja me Partizanin të luaja edhe për Shqipërinë, është e njëjta gjë. Është shumë herët për të folur për një vend në formacion por shpresoj të mbetem pjesë e kombëtares shqiptare"- ka thënë Lorenc Trashi. 


Lajmi kryesor:

Shqipëria e frikshme kundër Moldavisë, fiton me 'poker' golash


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

 Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!

Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!