Sheqerpare të vogla super të shpejta nga zonja Albana

Sheqerpare të vogla

Përbërësit:

 • 600 gr gjalpë
 • 4 të verdha veze
 • 1 vezë e plotë
 • 700 gr miell
 • ½ lç sodë

Sherbeti:

 • 900 gr sheqer
 • 4 gota ujë
 • 1 fetë limon

Përgatitja:

Tresim gjalpin dhe zëmë brumin e ëmbëlsirës. Hapim me brumin një petë dhe me një formë të vogël rrumbullake bëjmë sheqerparet e vogla, në mes u vendosim arra ose bajame sipas dëshirës. I vendosim në tavë dhe i pjekim. Sherbetin e shtojmë të ftohtë kur sapo të dalin nga furra.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?

Analiza: A mund ta zgjidhë FMN-ja krizën e borxhit të vendeve të varfra?