Vlorë/ Dhëndri sulmon me thikë vjehrrin dhe kunatin, babë e bir dërgohen në spital! Djali në gjendje kritike për jetën, dëshmitarët: Kishte 10 plagë në trup

Xhevdet Braushi, 62 vjeç dhe djali i tij Albion Braushi, 30 vjeç, janë plagosur mbrëmjen e sotme pas një sherri me thika me dhëndrin e tyre R.K. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Çole” dhe dy të plagosurit, babë e bie janë dërguar në spitalin e Vlorës ku po marrin trajtimin e duhur mjekësor. Xhevdet Braushi është jashtë rrezikut për jetën ndërsa djali i tij ndodhet në gjendje kritike. 

Ka qenë dhëndri i tyre, R.K i cili pas një konflikti për motive të dobëta i ka sulmuar me thikë duke u shkaktuar plagë të rënda. Sipas dëshmitarëve, i riu, Albion Braushi ishte qëlluar rreth 10 herë me thikë. Të plagosurit janë gjetur në trotuar nga banorët e zonës dhe më pas janë dërguar në spital. 

Ndërkohë policia është vënë në ndjekje të agresorit, R.K i cili pasi sulmoi me thikë vjehrrin dhe kunatin u largua nga vendngjarja. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:03
Zbardhet ngjarja ku u plagosën babë e bir në Vlorë! Dhëndri sulmoi me thikë vjehrrin dhe kunatin

1670188005_henidri.JPG

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar për ngjarjen e ndodhur në lagjen Çole të Vlorës ku mbetën të plagosur me thikë babë e bir, Xhevdet dhe Albion Braushi. Mësohet se ka qenë dhëndri i tyre ai që i ka plagosur me thikë pas një konflikti të çastit.

“Rreth orës 21:30, në lagjen “1 Maji”, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi R. K., ka plagosur me mjet prerës thikë, vjehrrin dhe kunatin e tij, shtetasit Xh. B., rreth 60 vjeç dhe A. B., rreth 30 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve”-thuhet në njoftim.

Ndërkohë ende nuk është bërë i mundur arrestimi i sulmit ku u plagosën dy persona.

Ora 21:54
Detaje nga sulmi me thika ku mbetën të plagosur babë e bir, banorët: I gjetëm në trotuar, djali kishte 10 plagë në trup

1670187362_vlore.JPG

Banorët e zonës ku u sulmuan babë e bir në Vlorë, kanë dëshmuar se Xhevdet dhe Albion Braushi pasi ishin sulmuar me thika nga disa persona, kishin tentuar të ecnin në këmbë por nuk ia kishin dalë dot. Ata janë gjetur të shtrirë në trotuar, ndërsa banorët kanë deklaruar se në momentin që i kishin parë babë e bir të shtrirë menduan se ishin sulmuar nga qentë por pasi ishin afruar kishin parë se kishin plagë të shkaktuara nga goditjet me thikë.

Kanë qenë banorët ata të cilët kanë bërë transportin e tyre për në spitalin rajonal të Vlorës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlora: 04/12/2022 23:54

  Dava jevgish

  Përgjigju
 • Arbërori: 04/12/2022 22:11

  A ka polici , emergjdnc shendetsore apo pushtet në këtë shtete krimi mafioz, a ka siguri për këtë popull më…

  Përgjigju
  • Alda nandi: 05/12/2022 06:44

   Mire qe ska ndodhur ne veri se do kishim lloj lloj komentesh nga jugorsat,Jo malok alpin njerez te trash etj.ju uroj sherim te shpejt

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!