Sherr mes afganëve në qendrën e strehimit në Shëngjin, gruaja plagos me thikë bashkëjetuesin 

LEZHË- Një ngjarje kriminale u regjistrua mesditën e sotme në Shëngjin në oborrin e resortit ku janë strehuar refugjatët afganë. Policia bën të ditur se një 26-vjeçare ka plagosur me thikë bashkëjetuesin pas një konflikti mes tyre.

Shkaku ende nuk bëhet i ditur, pasi autorja po merret në pyetje nga policia lokale. Ndërsa 33-vjeçari ka plagë në bark, të shkaktuara nga thika, por është jashtë rrezikut për jetën, konfirmuan bluzat e bardha. 

Kujtojmë se mbi 400 afganë u vendosën në Shëngjin në fillim të muajit shtator pas marrëveshjes mes Shqipërisë dhe SHBA për të ofruar siguri për afganët që lanë vendin e tyre nga kërcënimi i talebanëve.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anila: 23/10/2021 17:35

  Plehrat qe na solli Rama.

  Përgjigju
  • Ilir: 25/10/2021 23:19

   Se mos ju Ike rasti per te vjelle vrer...! Nxirreni c'keni ne bark !

 • Bim: 23/10/2021 17:02

  Hahahahha D.D jo. Po këto gjëra nuk ndodhin kurrë në Shqipëri

  Përgjigju
 • Parruca: 23/10/2021 16:24

  Rrace e keqe, keta duheshin lene ne Afganistan, ishin mire atje. Perendimi eshte i bindur qe demokracia dhe zbatimi i kartes (perendimore) se te drejtave te njeriut jane sistemet perfekte qe duhen eksportuar gjithandej. Kjo eshte nje ide e gabuar qe ka cuar ne katastrofa te pa riparueshme si Libia, Afganistani, Iraku etj. Ne kulturen e disa popujve demokracia eshte e pa pranueshme sepse bie ndesh me vlera te gdhendura ne ADN-ne e tyre.

  Përgjigju
 • Ariu: 23/10/2021 16:24

  filluan shkencëtaret e Afghanistanit...

  Përgjigju
 • D.D: 23/10/2021 15:16

  Afganistan-Albanistan. Kto jan pasojat që shum shpejt do nihen në Shqipni. Përveç ktyne kan fillu me fal Në xhiro shum Arab a Egjyptian ça drreqin jan.Dhe pak e do hy gjyhë zyrtare Arabishtja në Shqipni. Motrrën Sorosit që pruni gjith spiunët e vet ,e vdek do zoti Rama ,Veldrreqi e të gjith politikant që i mbështetën.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën