Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska

Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska

Foto ilustruese

Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska janë dy efektivë policie në Tiranë të cilët janë referuar në prokurori për procedim për shkak se janë përfshirë në një sherr me njëri-tjetrin, ngjarja e cili ka përfshirë edhe një qytetar të tretë.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) Tiranë ka referuar në Prokurori materialet për Rigers Iljazi, 33 vjeç, efektiv i FNSH, i dyshuar për ‘Kanosje”; Vladimir Laska, 44 vjeç, efektiv i Forcës së Posaçme Operacionale, i dyshuar për ‘Kanosje” e “Dëmtime të tjera me dashje” si dhe qytetari  Marjus Iljazi,  33 vjeç, i dyshuar për “Kundërshtim i punonjësit të rendit publik” dhe “Dëmtime të tjera me dashje”.

Policia ka bërë me dije se nga hetimi ka rezultuar se ka qenë polkici Vladimir Laska, i cili ishte jashtë shërbimit, kur u konfliktua dhe përplasur fizikisht, për motive të dobëta, fillimisht me Marjus Iljazin, vëllai i policit Rigers Iljazi.

Ngjaja ka ndodhur në një dyqan në rrugën “Nikolla Tupe”. Më pas në sherr  është përfshirë dhe punonjësi Rigers Iljazi, edhe ai jashtë shërbimit. Menjëherë ka mbërritur në vendngjarje forcat e policisë të cilët kanë shqoëruar kolegët e tyre si dhe 33-vjeçarin tjetër. Ndërkohë Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit ka nisur hetimin disiplinor ndaj dy efektivëve të Policisë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Liku: 01/02/2023 11:59

  Polic te trashe fshatar dhe pa shkollën e duhur

  Përgjigju
 • Policiaqesduam: 31/01/2023 16:43

  Si shpesh po ndodhin keto zenkat midis policëve...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zbulohet identiteti, kush është tifozi shqiptar që arriti të futej në fushë ndaj Italisë

Zbulohet identiteti, kush është tifozi shqiptar që arriti të futej në fushë ndaj Italisë