PAMJE TE RENDA/ 'Mos i hidh plehrat këtu!' Dhunon e plagos me thikë fqinjin në lokal, një vajzë e vogël sheh skenën (VIDEO)

KAVAJË - Jo vetem hidhte sistematikisht plehrat ne rruge, por edhe eshte ofenduar nga fqinji i tij qe mesa duket i ka kerkuar shpesh te mos e bente kete veprim. Një vajzë e vogël sheh ngjarjen dhe largohet e shokuar.  Riza Aliu nga Kavaja me një thikë në dorën tjetë hyri në mes të një lokali në këtë qytet, duke dhunuar e plagosur fqinjin e tij pa e vrar mendjen fare per reagimin e vogelueshes qe largohet e shokuar.

Nga pamjet e siguruara nga Report Tv janë disa momente nga konflikti që për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi 3 ditë më parë. Në bar kafen ku është regjistruar ngjarja shihet Rizan Aliu teksa futet brenda në lokal në orën 19:46 minuta te data 17 shtatori i shoqëuar dhe nga një vajzë e vogël.

Menjëherë Aliu, tashmë i shpallur në kërkim nga ana e policisë, ka shkuar në drejtim të të moshuarit të identifikuar si Besnik Çelmeta duke e qëlluar këtë të fundit fillimisht me grusht e më pas me thikë siç shihet edhe në këto pamje. 

E gjithë ngjarja është zhvilluar në pak sekonda me autorin që pasi e ka goditur brutalisht të moshuarin duke i shkaktuar plagë të rënda largohet nga ambjentet e bar-kafesë duke mbajtur në dorë dhe thikën me të cilën goditi Besnik Çelmetën.

Për të shuar këtë konflikt kanë tentuar të ndërhyjnë qytetarë të rastësishëm në lokal, por duke qenë se autori ka qenë i armatosur ata kanë preferuar të mos ndërhyjnë por kanë zgjedhur të largohen.

 

Pasi e lë përtokë, Aliu largohet qetësisht nga lokali, pa pasur frikë të shfaqet me thikën në dorë edhe tek personat e tjerë që ndodheshin jashtë bar-kafesë apo në rrugë, siç duket edhe në këto pamje.

Report Tv mëson se Besnik Çelmeta pësoi fraktura të shumta në kokë, fytyrë dhe në gjymtyrë. Por interesuar pranë spitalit të Kavajës, mësohet se pas të enjtes që mori ndihmën e parë, Celemeta qëndroi i shtruar në spital për 2 ditë dhe prej së shtunës tashmë ndodhet pranë familjes së tij në gjendje të mirë shëndetësore.

Por çfarë e shtyu Rizan Aliun, tashmë të shpallur në kërkim nga policia, që të të dhunojë deri në plagosje Besnik Çelmetën?

Report Tv mëson se të dy janë fqinjë me njëri-tjetrin. Aliu, i cili ka edhe një lokal të tijin, jeton në një vilë, përbri së cilës, në katin e parë të një pallati jeton Çelmeta. Sipas burimeve nga policia konfliktet mes tyre ishin të shpeshta e shkak ishin bërë ankesat e të moshuarit se Aliu i hidhte plehra e mbeturina në rrugë, duke kutërbuar gjithçka në ballkonin e tij në kat të parë.

Thirrjet – thanë burimet – kanë qenë të shpeshta ndaj Rizan Aliut, për të ndryshuar sjellje, madje mësohet se ditën e ngjarjes, Celmeta i ka shkuar edhe në lokal për t’i kërkuar të tregohet i kujdesshëm me mbeturinat por edhe me punimet që po kryente në vilën e tij. Por në vend të reflektimit, fqinji i është përgjigjur duke e plagosur.  Ndërkohë, mendohet se dyshja nuk kanë pasur një raport të mirë që vjen për shkak të konkurrencës, nisur edhe nga fakti që kanë lokale ngjitur me njëri- tjetrin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:15
Sulmoi me thikë të moshuarin në Kavajë, Report Tv siguron foton e Rizan Aliut

Rizan Aliu është personi në foto që dhunoi barbarisht në sy të vajzës së vogël dhe njerëzve në lokal, Besnik Çelmetën.

Ky i fundit ishte fqinj me dhunuesin dhe i kishte kërkuar llogari për hedhjen e plehrave përpara shtëpisë së tij, që ndodhej në katin e parë të një pallati.

Pas kërkesës të së moshuarit, Rizan Aliu e ka sulmuar me thikë duke i shkaktuar plagë në trup.

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ciao: 22/09/2020 11:02

  Prisni te shkoj lajmi ne DW dhe pastaj arrestojeni. Edhe ata te Spitalit mos I luani se e ndihmuan shume e nxorren pa probleme

  Përgjigju
 • Js user: 21/09/2020 16:42

  Pastertia eshte shume e rendesishme, shpresoj ta mbaj paster edhe qelin ne te njejten menyre.

  Përgjigju
 • Tralala: 21/09/2020 14:23

  Policia nuk duhet ta arrestoj ket banditin..policia duhet ta ekzekutoj nje plumb b*dhes edhe mbrapa diellit.

  Përgjigju
 • Une: 21/09/2020 12:55

  Sherr tipik shqiptare qe fillon per gjera koti dhe zgjatet me muaj e vite dhe ne fund plas per nje shkak banal. Ne krahasim me vendet e tjera jane keto ngjarje te vogla apo banale qe si pershembull plehrat, parkingu apo zhurmat qe na sjellin sherret e medha. Sado qe ju ra goja njerezve per keto gjera perseri policia eshte e ngathet apo i marrin me te qeshur keto ngjarje pastaj shkojne e numerojne viktimat si ai rasti i Shkodres qe u vrane per karriget. Policia kur therritet vine e bene sikur jane te zonja Eni ne vende qe te zbatoj ligjin e te bej arrastimet. Te gjithe duan te bejne gjykatesin!

  Përgjigju
 • Diella: 21/09/2020 10:07

  Pisanjoset jane dhe nga shpirti te piset ka shume njerez toksik ne kete kohe o zot na ruaj nga i ligu

  Përgjigju
 • Diella: 21/09/2020 10:05

  Pisanjoset jane te piset dhe ne shpirt ka shume njeres toksik o zot na ruaj nga i ligu

  Përgjigju
 • BBC: 21/09/2020 09:45

  Riza, Faik, Mahmut, Haxhi - saga e trishte e turqve shqipfoles.

  Përgjigju
  • BBC: 21/09/2020 15:11

   Shume mire qe te dogji o gomar. Vetem felliqesirat turko-arabe si ju zhgerryhen ne kronike gjithe diten, 1 ore larg Perendimit. Ju djeg pastaj kur ju kujton se helmin social e keni ne gjak - hiena mongole.

  • Gomar: 21/09/2020 10:48

   po ti lexosh lajmet perdite gjen lloj lloj emrash por rraca juaj jeni shtuar shum3 bashke me keta qe mbulohen dhe jeni njesoj. Mos mendo se je me i mire. Te gjithe fanatiket jane njesoj.

 • edi: 21/09/2020 09:29

  Qe te dy jane maskarenj keshtu qe njeri besoj se duhet ta kete meituar thiken tjetri meriton burgun por jo burg si ai nipi i ish deputetit Toçi qe vrau e doli mbas 2 muajsh.

  Përgjigju
 • lorna: 21/09/2020 09:27

  po ti je nje cope muti o plere qe matesh me pleq, o bastard i ndyre !!!

  Përgjigju
  • Ciao: 22/09/2020 11:04

   Te drejte ke, po ja fol me shtetin Shqiptar dhe me Spitalin qe e nxorri shendosh e mire

 • Fiku: 21/09/2020 08:49

  Ore ca ka shit ne Itali ky gangsteri qe rrifka pleqt shalqi apo naj dylum toke qe paska vile e lokal,

  Përgjigju
 • Luz i vogel: 21/09/2020 08:33

  C'ne ky kavajsit jane rob te urt, e kane menen vetem me ngrejt sum... Per perpjet e me u fal, ka doli ky kater komshi, edhe zhuls edhe gangster, po me i xhajen e gjete o ti qif kina robt. Shko jeto ne katun ore byth shpum meru me lop e shalqi se nuk qeke per qytet pthyyy.. rrace e poshter.

  Përgjigju
  • lemi: 21/09/2020 13:03

   sa t paska shiju edhe ty per dreq...apo ala mamroma si prej luzi mo ha ha ha

 • labi: 21/09/2020 08:06

  NUK ka shtet SHTETI MBAROI NE 1991 E MBAROI KRIMINELI I VICIDOLIT ME GJYKATAT DHE PROKURORET E PLEPAVE ME GJIN GJONIN BABAI I GJYKATESVE TE KORRUPTUAR PO NUK U HOQEN GJYKATESIT E PLEPAVE NUK KA ZGJIDHJE U HIQNI LICENSAT E PLEPAVE MOS NJEHSONI KARTONET E UNIVERSITETEVE PRIVATE DEGJENERIM DO KETE ,PERSA KOHE PROVIMET MERREN ME EURO EDUKATA QYTETARE FILLON NE FAMILJE KRIMINELET NUK DENOHEN NE SHQIPERI,I MBROJNE TE KORRUPTUARIT NJE POLIC RRINTE NGA PORTI DERI TE BANKA NE VLORE ASNJE GRUA O VAJZE NE 12 TE NATES OSE ME VONE NUK NGACMOHEJ,SE KISHTE SHTET SOT KORRUPTOHET POLICI, GJYKATESI,PROKURORI DHE GJITHE POLITIKANET QE ISHIN BA BR...NE B.. DHE JANE BERE ME VILA DHE KOSTUME FIRMASH

  Përgjigju
 • Beni: 21/09/2020 05:39

  Po ska shtet prandaj ndodhin keto

  Përgjigju
  • Miri: 21/09/2020 09:34

   gjerat qe ndollin kudo,por shteti njerez si ky duhet ti fuse ne kafaz se kafshet e egra atje futen .

 • www.youngtribune.com: 21/09/2020 05:32

  Pale ti kishte thene ndonje gje tjeter kushedi si do kishte perfunduar. Shqiptaret po vriten me njeri tjetrin vetem e vetem nga mungesa e forces se ligjit dhe te pandeshkueshmerise

  Përgjigju
 • Vlonjati99ave: 21/09/2020 02:37

  Nuk kishte ndonje njeri aty tia q*nte motren ketij gangsterit me thike ndaj nje te moshuari?!

  Përgjigju
 • Jorge: 21/09/2020 02:36

  T ishte n shtet tjeter , se shifte mo gocen me sy sa t ishte jeta, ja merte shteti

  Përgjigju
 • Iris: 21/09/2020 01:46

  Normalisht,viktima duhej te ishte ankuar ne shtet per plerat,por e di qe nuk do zgjidhte gje.Me mire ti mblidhte dhe t'ia hidhte naten ne oborrin e viles,ndoshta keshtu mund t'i jepte nje mesim te mire,ose ti shpinte nje kazan plerash mu ne shtepi.S.d.q., me ben pershtypje, qe nuk doli asnje ti hidhej siper dhe ta mberthenin poshte kete idiot,ne te fundit ai kishte vetem thike,jo pistolete.Si gjithemone ,te gjithe burracake,gjithecka bravado.

  Përgjigju
  • Aksi: 22/09/2020 12:38

   Do i ishe hedhur zotrote kur t'ja shikoje thiken? Se une per vete nuk le kalamajt e mi rrugeve per surratin e Rizanit qe ka ardhur nga xhungla. Shteti, o shteti qe merr rroge per kto pune, ku eshte???

  • A. N.: 21/09/2020 07:40

   Njerezit nuk nderhyjne dhe jane pasive pasi shteti nuk te del zot per asgje.

 • I ftuar: 21/09/2020 00:48

  Ne qoftese ke probleme me këdo zgjidhi jasht lokalit te lutem jo Brenda ne lokal sepse shkaterron biznesin ...flm shum killer ose ciklopa mafioza te leshit pa stil e pa kok si ne bradashesh..

  Përgjigju
 • Toni: 21/09/2020 00:20

  Edhe pisanjos,edhe kriminel! Ose më saktë:em dhi e zgjebosur em bishtin përpjetë!Futeni shpellarin në burg të vëj mënd! Ndyrësira të tilla edhe po të zhdukeshin nga faqja e dheut nuk do i mungonin asnjërit...

  Përgjigju
 • Patrioti: 20/09/2020 22:49

  Te gjitha konfliktet ndodhin per mungesen e zbatimit te ligjit dhe korrupsionit te policise bashkiake, te rendit dhe asaj rrugore. Sikur keto tre polici te kryejne detyren e perditshme te administrimit te rendit dhe hapesires pubike me dhjetra ngjarje kriminale qe burojne si konflikte vogla ne fillim e me pas vazhdojne si rrahje, plagosje e vrasje. Po keto polici si i gjithe shteti jane super te korruptuara. Ke frike te denoncosh nje ngjarje se te ne vend te vije policia te vjen i denoncuari e te kerkon llogari pse e ke denoncuar se ka harxhuar para per te korruptuar inspektoret e policise. Ketij bastardit te Kavajes i ben mire ca burg se do ta sjelli nder vete.

  Përgjigju
  • Boss ene Trim: 20/09/2020 23:57

   Ke absolutisht shum te drejte ! Klasa me e degjeneruar e shoqeris shqipetare prokuror+gjykates I sherbejn gjithmon te akuzuarve , ata qe akuzojn I bojn si te fort neper zyra , a thu se je prokuror e gjykates e je prej hekri !! Ilace femijeve dhe konfiskim der te luget e pirunjt Edhe motrat tja u marin rrac shke****erve .

 • shperthyesi: 20/09/2020 22:01

  ja pse ikin njersit nga shqiperia sepse nuk mund te rrosh dot komshi me arriun...jane thjesht kafshe qe u kane rene ca leke dhe jetojne mes nesh...

  Përgjigju
 • Qytetari: 20/09/2020 21:27

  Futini 15 vjet burg për tentativë vrasje, mbajte pa leje armës së ftohtë, plagosje e rëndë me dashje, prishje të qetësisë publike. Dhe ta mësoj ky dhe robqirat e tjerë si puna e këtij që nuk qëllohet tjetri me thikë e grushte pse të thotë që mbaj pastërti.

  Përgjigju
 • Vovidoli: 20/09/2020 21:20

  Prona e nderi duhen mbrojt

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Zaev siguron shumicën parlamentare, një tjetër parti shqiptare i bashkohet në koalicion