'Shigjetari' Rubin Hebaj debuton me gol në Arabinë Saudite, i jep tri pikë skuadrës së re në limite (GOLI)

'Shigjetari' Rubin Hebaj debuton me gol në Arabinë Saudite, i jep tri pikë skuadrës së re në limite (GOLI)

Rubin Hebaj

Rubin Hebaj ka bërë debutim ëndrrash në Arabinë Saudite. Për javën e 21-të të Ligës së Parë, shkodrani gjeti golin e fitores në minutën e 90+4 duke i dhënë tri pikë të tijve.

Al Orubah fitoi 2-1 kundër Ohod, teksa ishin miqtë që kaluan në epërsi në pjesën e parë. Vendasit barazuan dhe kështu ishte radha e shkodranit që në limtet e sfidës të shënonte në debutim.

Një pasim nga e djathta e sulmit bëri që Hebaj të kontrollonte bukur dhe më pas ta linte topin pas krahëve të portierit. I afruar vetëm pak javë më parë në ligën e Arabisë Saudite, Rubin Hebaj i kushtoi Al Orobah 300 mijë euro, duke e blerë nga uzbekistanasit e FK Andijon.

Me këta të fundit Hebaj u shpall "Lojtari më i mirë" i sezonit të shkuar në ligën elitare të Uzbekistanit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Eliminimi nga Champions League sjell pasoja të rënda ekonomike për Barcelonën

Eliminimi nga Champions League sjell pasoja të rënda ekonomike për Barcelonën