Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi

Ministria e Arsimit ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi. Vrapi prej 8 vitesh ishte në detyrë, ndërsa nuk bëhet e ditur pse ajo u shkarkuar nga drejtimi i QSHA.

Vlen të përmendet, se Qendra e Shërbimeve Arsimore është vendosur shpesh në qendër të kritikave nga maturantët, në lidhje me testet e Maturës Shtetërore. Maturantët kanë protestuar sistematikisht 3 vitet e fundit, pasi kanë hasur vështirësi në hartimin e tezave.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xhovalin: 02/11/2021 17:36

  Kjo ndodh sepse ministrja beson shume ne ate ç ka i thone aty rrotull punonjesit dhe nuk i verifikon gjerat.Naivitet i madh i znj.Kushi.Per sa kohe ishte znj.Besa ajo verifikonte cdo gje dhe jo llafe grash neper korridore

  Përgjigju
 • Genci: 02/11/2021 16:13

  Te shkarkosh Rezanen, qe eshte etalon i seriozitetit, ndershmerise dhe profesionalizmit nuk eshte lajm i mire!

  Përgjigju
 • Nashka: 02/11/2021 15:12

  Si ka mundesi shkarkohet kjo dhe mbajne ne pune disa drejtoresha ne ZVA e Vlores dhe Drap Fier.Turp .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Dokumentet/ Si e ndihmonte FSHF Klubin Tirana t'i shmangej detyrimeve tatimore! 108 mln lekë borxh Drejtorisë së Tatimeve