'Shkarkoi' trajnerin e Napolit me shkëlqimin në portë, Etrit Berisha në formacionin e javës në Serie A

'Shkarkoi' trajnerin e Napolit me shkëlqimin në portë, Etrit Berisha në formacionin e javës në Serie A

Etrit Berisha

Etrit Berisha, portieri i Empolit është zgjedhur nga Lega në formacionin më të mirë të javës së 12-të në Serie A. Gardiani i Kombëtares kuqezi ishte pika kyçe e të tijve në fitoren 0-1 kundër Napolit në "Maradona".

Tanimë në faqen zyrtare të Lega Serie A, 34-vjeçari kuqezi është ai që ka marrë vendin mes shtyllave. Me notën 8.8 pas paraqitjes në fushë, portieri nga Prishtina e ka merituar vendin në këtë listë, teksa bëri tre pritje që ndryshuan rrjedhën e lojës, aq sa pas humbjes Napoli shkarkoi trajnerin Rudi Garcia.

Berisha bashkohet me Kombëtaren për dy sfidat e Euro 2024 kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe, si lojtari i formacionit të javës në Serie A. Veç tij, pjesë e më të mirëve të javës së 12-të janë edhe Dimarco, Bremer, Dragusin, Kovalenko, Sansone apo Dia e Zirkzee.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)