Shkelën rregullat e punës në minierë 
 Arrestohen tre inxhinierët në Mat

Shkelën rregullat e punës në minierë <br /> Arrestohen tre inxhinierët në Mat
Policia e  Matit ka prangosur dy inxhinierë dhe një teknik të një miniere, pasi kanë shkelur rregullat e punës në minierë.

Prangosja e tyre ka ardhur pas aksidentit në vendin e quajtur ”Crujë”, në galerinë nr.5 ku shtetasi B.A 53 vjeç me profesion zjarmëtar, ka tentuar të ndezi një kallëp dinamiti, e për pasojë një grumbull gurësh e ka zenë dhe dëmtuar në kokë.

Menjehërë pas dërgimit të tij në spitalin e traumës në Tiranë, policia ka nisur hetimet dhe ka konkluduar se stafi i minierës ka shkelur rregullat e punës. Ajo ka vënë në Baftjar Heta, 52 vjeç, Bajram Kola 56 vjeç dhe Bashkim Lika 53 vjeç.

Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Goditi me grusht dje efektivin, Gjykata liron nga paraburgimi 22-vjeçarin në Tiranë

Goditi me grusht dje efektivin, Gjykata liron nga paraburgimi 22-vjeçarin në Tiranë