Shkelën urdhrin, ndëshkohen pronarët e lokaleve në Lezhë! Qytetarët janë ndërgjegjësuar (VIDEO)

Lezha është ndërgjegjësuar.Në rrugë shikohet më pak lëvizje të mjeteve dhe qytetarëve. Nuk ka ndodhur e njëjta gjë edhe me pronarët e lokaleve. Gazetari i Report Tv, Elvis Hila raporton se pas një kontrolli ditën e djeshme ka pasur disa kafene të hapura, duke thyer urdhrin, e për pasojë janë ndaluar.

Qarku i Lezhës është ende i infektuar deri më tani. Mësohet se dy javët e fundit janë rikthyer në Lezhë rreth 450 persona nga zonat e prekura me koronavirus. Ato janë njoftuar nga policia që të vetë-karantinohet me anë të mesazheve në celular, por edhe duke  kontaktuar në celular, në të kundërtën do të ndëshkohen.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/ Dita III e shtetrrethimit, bllokohet qarkullimi i makinave në gjithë Shqipërinë, braktiset Liqeni në Tiranë


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur