Shkodër/ Po ndërtonte pa leje 6 kabina druri në Lumin e Shalës, nën hetim pronari

Shkodër/ Po ndërtonte pa leje 6 kabina druri në Lumin e Shalës, nën hetim pronari

Kabina e sekuestruar

Policia e Shkodrës ka vënë në hetim një person i cili po ndërtonte pa leje 6 kabina druri në lumin e Shalës, i cili kishte si qëllim ti përdorte për turizëm.

‘-M. L., banues në Lezhë, pasi po ndërtonte 6 kabina prej druri që do të përdoreshin për qëllime turistike, në lumin e Shalës;’- njofton policia.

Po ashtu janë vënë në hetim edhe dy vëllezër të cilët po ndërtonin në objekt pa leje në të njëjtën zonë.

‘-N. K. dhe K. K., vëllezër, të dy banues në Shkodër, pasi po ndërtonin një objekt, pa leje, në të njëjtën zonë.’- njofton policia.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ura Shtrejtësi: 23/05/2024 13:57

    Këto kanë ndërtuar ku kanë dashtur dhe si kanë dashtur pa pyetur njeri në Shkodër jo mo në zonen e tyre!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut