Shkodër, rruga e shkatërruar e Muriqanit, banorët mbushin gropat! Kërkojnë nga bashkia asfaltimin e rrugës

Shkoder- Kanë më shumë se 20 vite që presin shtetin t’u rikonstruktojë rrugën, por kërkesat ebanorëve të Muriqanit kanë rënë në vesh të shurdhër.

Bëhet fjalë vetem për 1 km rrugë rurale nga qendra e fshatit deri në aksin nacional që lidh Shkodrën me doganën e Muriqanit.Së fundmi edhe me punimet që janë kryer nga ujësjellësi kanë çarë rrugën e vjetër në mes, ndaj banorët kanë marrë në dorë lopatat për të sistemuar vetë rrugën.

35 familje të kësaj zone shprehen të zhgënjyer nga harresa që i është bërë në vite për këtë komunitet ndërkohë që eshtë një rrugë vetëm 1 km e gjatë.

Ja kena heq gojës me ia dhënë nevojës. 980 metra rrugë e askush nuk e ka hedh një makinë zhavrror”

Nisur edhe nga fakti që në Shkodër po rikonstruktohen disa rrugë ato mbeten me shprese që ti vijë edhe radha e tyre.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • G'joni Oblik: 19/02/2024 14:59

    Ju spiunët e komunizmit keni pasur për 30 vite PDnë në drejtimin e Bashkis dhe nuk protestuat! nuk u dëgjuar fare,që ju si spiun u aderuat për tju ikur gjurmëve si spiuna të sigurimit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin