Shkozet, shoferi i dehur ecën në 
kah të kundërt, vdes një 32-vjeça

Shkozet, shoferi i dehur ecën në <br />kah të kundërt, vdes një 32-vjeça
Një aksident automobilistik në autostradën Tiranë-Durrës i ka marrë jetën një personi, ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur. Sipas hetimeve paraprake të policisë shkak për aksidentin është bërë shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor e njërit prej drejtuesve të makinës i cili ishte i dehur dhe ecte në kah të kundërt.

Sipas policisë, bëhet e ditur se pranë mbikalimit të këmbësorëve Shkozet, mjeti tip Reno Megane me targa AA 800 BZ me drejtues Artur Shima është perplasur me mjetin tip Benz Fuoristradë me targa AA 288 MM, me drejtues Mirand Lala 42 vjeç, banues në Maminas.
 
Për pasojë, ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Durrës, 32 vjeçari nga Durresi ndërkohë ndodhen në gjendje kritike për jetën A.B. 30 vjeçe dhe Q.K. 58 vjeç (njëri pasagjer në makinën e personit që mbeti i pajetë, dhe tjetri pasagjer me Mirand Lalën, i cili deri më tani konsidetohet shkaktar i aksidentit).

Menjëherë në vendngjarje, kanë shkuar efektivat e Policisë, të cilët kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të Mirand Lala, pasi ka qenë në sens të kundërt dhe kishte konsumuar pije alkolike.

Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Përfundon investimi në Spitalin e Traumës, Manastirliu: Një tjetër vepër me standarde bashkëkohore, shërbim dinjitoz për qytetarët

Përfundon investimi në Spitalin e Traumës, Manastirliu: Një tjetër vepër me standarde bashkëkohore, shërbim dinjitoz për qytetarët