Shkruhet historia në Superkupë, arbitrimi për herë të parë nga një femër

Shkruhet historia në Superkupë, arbitrimi për herë të parë nga një femër

Arbitrja Stephanie Frappart

Francezja Stepanie Frappart zbret në fushë për të arbitruar një ndeshje Superkupe të Evropës. Është hera e parë që një arbitre femër gjykon një ndeshje të përmasave kaq të mëdha siç është Superkupa. 

Ky ishte një vendim i FIFA-s e cila ka nisur fushatën e promovimit të femrave edhe në sportin e meshkujve, meqenëse është shumë më i reklamuar dhe më i shikuar. Tashmë radhën e ka Europa League dhe Champions League, pse jo dhe Botërori apo Europiani.


Lajmi kryesor:

Liverpool fiton Superkupën nga penalltitë, spektakli i Chelsea-t ndalet nga Abraham


  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

I vendosi tritol banesës së një polici dhe një qytetari në 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër

I vendosi tritol banesës së një polici dhe një qytetari në 2020, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër