Shndërroi paaftësinë e tij fizike në burim frymëzimi, ia kush është skateboardisti që bën truke mbi karrigen me rrota

Të shndërrosh paaftësinë fizike në aftësi për të frymëzuar mjera njerëz është unike!

Ky është Timothy Lachlan nga Australia! I riu që me karrigen e tij me rrota, bën truke nga më të ndryshmet të cilat lënë pa frymë këdo që i sheh.

“Nëse je pjesë e komunitetit skate, njerëzit nuk venë re me çfarë po bënë skate po se si”, tha ai në një intervistë për BBC.

Ai ka nisur të “fluturojë” mbi skatin e tij të veçantë në moshën 11 vjeçare dhe prej atij momenti nuk ka ndalur së provuari çdo ditë truke të reja.

Tim ka frymëzuar shumë fëmijë dhe të rritur me paaftësi fizike të ndjekin pasionin, pavarësisht se njerëzit mund ta shohin si diçka të pamundur. Asgjë nuk është e pamundur!

Skateboardistit më të veçantë në botë, çdo ditë po i bashkohen edhe më shumë njerëz.

Aftësitë e kufizuar janë çështje perspektive!

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kujtim Gjuzi pyet Ruçin për gazetarët, i përgjigjet kryeparlamentari: Je i pasaktë, shqetësimi i medias për këtë çështje është vlerësuar maksimalisht