PD-ja zhvendos protestën te Policia e Tiranës, kërkojnë lirimin e Klevis Balliut dhe 7 protestuesve (VIDEO)

Pas shoqërimit të ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu dhe 7 banorëve të 'Astirit' të cilët bllokuar rrugën pasditen e kësaj të diele, Partia Demokratike ka zhvendosur protestën te Drejtoria e Policisë së Tiranës. Mësohet se personat e arrestuar janë Dritan Noku, Arend Bushi, Andi Sharra, Kujtim Ylli, Ani Murataj, Ervis Hysenli, Gojard Duro dhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu. Siç shihet në video e Report Tv, kësaj proteste i janë bashkuar edhe disa qytetar. Aktualisht i pranishëm në ambientet e Policisë së Tiranë, është ish-deputeti Edmond Spaho, Clirim Gjata dhe Sahit Dollap


Lajmi kryesor:

'Astiri'/ Opozita 'sfidon' ligjin! Arrestohet Klevis Balliu dhe 9 protestues, Basha: Nëse marrim 'JO' nga BE, ky është shkaku! (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Muzikë në lokal pas orës së lejuar, nis hetimi ndaj 37-vjeçarit në Durrës! Në pranga një tjetër, kundërshtoi me dhunë policinë