Shqipëria me flotë të re autoambulancash nga Turqia, për herë të parë me logon e Forcave të Armatosura (FOTO)

TIRANE - Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto të autoambulancave të reja që do të vijnë nga Turqia në vendin tonë, si pjesë e grantit turk si asistencë ndaj Shqipërisë për Emergjencat Civile. Sipas Ramës, autoambulancat janë gati për nisur nga Turqia drejt Shqipërisë.

Siç mund të dallohet në to janë vendosur logo të Forcave të Armatosura dhe për herë të parë ambulancat do të kenë një logo të tillë. 

"Flota e re e autoambulancave të Emergjencave Civile gati për t'u nisur nga Turqia", shkruan Rama. 

Ndërkohë ditën e djeshme mbërritën nga Stambolli në Shqipëri 4.5 ton pajisje mjekësore, këto të fundit për situatën ndaj koronavirusit. Ato erdhën me avionin 'Lasgushi' të linjës ajrore 'Air Albania'. Këto mjete mbrojtëse mjekësore përfshinin maska, doreza, veshje për personelin mjekësor që po lufton në vijën e parë në frontit të luftës me koronavirusin, por edhe aparatura. 

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento

Komente

 • Elisabeta: 28/03/2020 02:29

  Si ka mundesi qe jeni kaq mosmirenjohes o bashkekombasit e mi!!! Si mundet qe duhet te komentoni per cdo gje? Pyesni vehten se si mund te kontriboni duke permiresuar dicka cdo dite duke filluar nga familja juaj, lagja juaj . Fjalet e shumta jane fukarallek.

  Përgjigju
 • Elisabeta: 28/03/2020 02:20

  Shpesh here pyes veten se si do e kishim pesuar sikur te mos kishim me krye te puneve Kryeministrin aktual . Deshiroj te shpreh mirenjohjen dhe respektin per punen dhe perkushtimin dhe uroj qe Zoti e ndihmofte ne misionin e tij! Falemnderit to you Zoti Rama dhe te gjithe shqiptaret qe jane ne frontin e luftes !

  Përgjigju
 • Iris: 27/03/2020 02:08

  Z.Rama po trute e gomarit te ka shtene <<MUSOLINI I BOSFORIT>> ?!

  Përgjigju
 • AltinTop: 27/03/2020 01:28

  6 ambulanca per 3 milion banore...hajde flote hajde

  Përgjigju
  • Topet e Alltënit, Alltën Top: 27/03/2020 07:06

   Keto janë vetem për Vlore

 • klodi: 26/03/2020 19:46

  mos u kenaq me ndihmen e te tjereve por shiko cdo besh vete

  Përgjigju
 • Toni Tirane: 26/03/2020 18:59

  Jepi Edo dhe faliminderit Turqise sepse keto jane ndihma ne momentin me te keq te vendit tone.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 26/03/2020 17:48

  Jepi Edo je gjigand gojet e liga le te hane m....

  Përgjigju
  • Pseudo tironci: 27/03/2020 07:05

   Ik more vlonjat

  • Toni Tirane: 26/03/2020 18:59

   Ata qe kane vjedhur me teper e shajne dhe skane bere asgje

 • Vlonjati: 26/03/2020 17:44

  Ore dihet qe greku nuk te jep asgje,,,se te ka inat,,por edhe te quash sukses 6 ambulanca qe shoku na thote se jane difektoze,,kjo quhet poshtersi dhe tallje me jetet e shqiptareve,,vetem per pogradecin mund te jene te mjaftueshme 6 cope,,po shqiperia????EDI RAMA SOT TE DUHEN 300 AMBULANCA E PAKTA,,,,ke 7vjet ne pushtet dhe i ke vjedhur leket per shendetsine ne teresi ....me tenderat e koncesionet,,,i madh e i vogel e ka marre vesh vjedhjet e tua

  Përgjigju
 • Beu: 26/03/2020 16:56

  Po jorgote pse nuk dergojne se edhe ata turqë janë në kufi me turkune?

  Përgjigju
 • Sefi: 26/03/2020 16:23

  Flote e te 6 ambulanca? Sa qesharak je ber o Ram

  Përgjigju
 • Gazmend: 26/03/2020 16:09

  Leket qe dha Evropa ne kohe lufte nuk i han as qeni Mirdita ,mund te kesh leke sa te duash tani por asnje vend europian nuk shet materjale sanitare sepse i mbajn per vete , keshtu faleminderi Turqise qe na i mundeson

  Përgjigju
 • Marti: 26/03/2020 16:03

  Jane blere me leket e taksapaguesve Shqipetar. Ashtu si jepni lajmin duket sikur i kane falur, por e verteta eshte krejt tjeter si gjithmone. Ngelet duke na e bere Turqine humanitare, ajo eshte e tille per bajoneta neper zona strategjike te territorit Shqipetar dhe kaq. U ulen kembekryq per 500 vjet duke lene pjedhat e tyre ne kete vend.

  Përgjigju
  • Jdksl: 27/03/2020 08:39

   Ha m... ha

 • shoku: 26/03/2020 16:02

  Keto ambulanca jane paguar 3 fish i vleres reale dhe ky lloj Fordi prodhohet ne Turqi dhe nuk perdoret ne vendet evropiane per ambulance se jane difektoz dhe per nja 6 muaj keto shkojne per skrap ne shqiperi.Pse nuk blen ky Mercedes Benz ambulanca sic i kane shtetet si Gjermania, Anglia,Hollanda dhe qe ne to mund te kryesh operacione brenda.Eshte shume thjesh blej ne Turqi me korrupsion e paguaji 3 fish me leket e shtetit.Dhe nuk jane ndihma nga Turqia sa per dijeni

  Përgjigju
  • Toni: 26/03/2020 17:17

   Ja fute kot! Edhe Mercedes po ti merte,prapë nga Turqia do ishin për faktin sr aty prodhohen një pjesë e madhe e markave perëndimore! Meqë qënke i mirë me shifrat,na thuaj pak çmimin(e trefishtë të Fordit)që të llogarisim çmimin e Mercedesit! Nëse nuk përgjigjesh,të fala Lulushit!

 • Lui: 26/03/2020 15:41

  Keshtu me ndihma te lajne e te lyejne keta turqit, por kur vjen puna per shkolla shqipe ne Turqi, kane frike t’i mbeshtesin se kujtojne se mos pretendojme per territor atje ne.. Nuk pretendojme per toka ne Turqi, edhe pse Troja u themelua nga te paret tane. Ne duam shkolla shqipe qe mos humbasim etnikisht dhe qe te jemi te fuqishem ne arenen nderkombetare.

  Përgjigju
 • Emi: 26/03/2020 15:41

  Shtete lypc tash 30 vjete tu lype e tuarr borgje☠️

  Përgjigju
 • Altini: 26/03/2020 15:29

  Turqia shtet i fuqishem dhe mik.

  Përgjigju
  • Topete e Altinit, Altin Top: 27/03/2020 07:02

   Ngrihu mblidh leckate dhe na liro vendin

  • Mirditor: 26/03/2020 15:50

   europa dha 50 milion. Nuk kam besim te Turqia sepse dihet se Turqia Serbia greku, e rusia jan vetem me hile

 • Kafsha: 26/03/2020 15:15

  Se mos nisen nga ndonje vend perëndimor ore pa nga anadolli e dimë , nuk eshte e para herë

  Përgjigju
 • vera: 26/03/2020 15:09

  6 COPE I QUANI FLOTE,,,DUHET TI KISHIT BLERE 1 VIT PERPARA,,,SA AMBULANCA KA VLORA SOT,,,ME DUKET 1 APO 2 COPE ,,,KUR DUHEJ TE KISHTE 50 AMBULANCA,,,TE RENTE CORONA MU NE FYT O EDI RAMA,,BASHKE ME SALI DHE ILIR META....

  Përgjigju
  • Toni: 26/03/2020 16:29

   Moj Vera e Lulushit,i mban mënd ambulacat e Salushit? Jo? Sigurisht,se në kohën e Sali Gërdallës thjesht NUK KISHTE ASNJE në gjëndje pune... Kur do e bësh videon e re me Lulin të argëtohemi pak?

  • Lui: 26/03/2020 15:37

   Hajde Vera hajdeee. Emrin e paske te stines se nxehte, por nga trute qenke fresk fare.

 • Skenderbeu: 26/03/2020 15:05

  Bashkimi Europian dha 50 milione Euro pervec atyre qe dha per termetin. Ky sulltan salepi yne me mediat vetem japin lajme me turq. Ambulancat dhe ilacet nuk jane ndihma por jane blere me cash.

  Përgjigju
  • Diku: 26/03/2020 19:45

   Nga e more gjithe kete siguri ti qe Europa na fali €50 million ore Skenderbeu. Nuk te fal gje kush sot jan mashtrime sikur na kane mashtruar per 30 vite me rralle.

  • Mirditor: 26/03/2020 15:46

   e vërtet 100%×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh